Δύο κακά δεκάλεπτα ήταν αρκετά για την ήττα

Για τη 15η αγωνιστική η ομάδα μας φιλοξενήθηκε στα Χανιά από τον Ο.Α..Χ και γνώρισε την ήττα με 64-52.

Το έργο ήταν εξαρχής δύσκολο κόντρα σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος αλλά παρόλα αυτά η ομάδα μας αν και έκανε ένα πολύ κακό ξεκίνημα, προσπάθησε να μπει ξανά στον αγώνα αλλά δίχως επιτυχία.

Και αυτό γιατί 2 δεκάλεπτα ήταν αρκετά για να χάσουμε, αφού στο 1ο δεκάλεπτο μπήκαμε πολύ άσχημα σε ό,τι έχει να κάνει με το επιθετικό κομμάτι (19-6) και μείναμε πίσω με διψήφια διαφορά.

Στο δεύτερο κάναμε την αντεπίθεση μας και καταφέραμε να βρούμε ρυθμό στην επίθεση με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει στο 33-25.

Στο 3ο δεκάλεπτο πάλι όμως η διαφορά εκτοξεύτηκε σε διψήφια διαφορά+12(47-35), τίποτα δεν άλλαξε στο τελευταίο δεκάλεπτο και έτσι ήρθε το τελικό 64-52.

Μεγάλο παιχνίδι από τον Καλαντωνέα ο οποίος ήταν "ζεστός" και πέτυχε και 5 τρίποντα!

Τα δεκάλεπτα: 19-6, 33-25, 47-35, 64-52

ΟΑ Χανίων (Φώτης Φείδας): Παπαλιονάκης 18 (1), Σκέμπι 7 (1), Βουρβαχάκης 1, Τσιλιμιγκάκης, Κοκοτσάκης 2, Βομβολάκης 8, Σεκαδάκης 11 (1), Λουκάς 1, Κατσαμάνης 5, Στυλιανάκης 4, Καμπουράκης 7

Ακαδημία Ρεθύμνου (Ζήσης Καψάλης): Σταματάκης 2, Ανωμεριανάκης, Καλαντωνέας 25 (5), Καρακεσίσογλου 2, Κωνσταντινίδης 6, Θεοδώρης, Ντάγκας 4, Γκρέκος 4, Μανετάκης 5 (1), Μπέγκο 4