![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/540cav/fb_img_1702154942249.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1080%2C720%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=619)
Για τη 15η αγωνιστική η ομάδα μας φιλοξενήθηκε στα Χανιά από τον Ο.Α..Χ και γνώρισε την ήττα με 64-52.
Το έργο ήταν εξαρχής δύσκολο κόντρα σε μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος αλλά παρόλα αυτά η ομάδα μας αν και έκανε ένα πολύ κακό ξεκίνημα, προσπάθησε να μπει ξανά στον αγώνα αλλά δίχως επιτυχία.
Και αυτό γιατί 2 δεκάλεπτα ήταν αρκετά για να χάσουμε, αφού στο 1ο δεκάλεπτο μπήκαμε πολύ άσχημα σε ό,τι έχει να κάνει με το επιθετικό κομμάτι (19-6) και μείναμε πίσω με διψήφια διαφορά.
Στο δεύτερο κάναμε την αντεπίθεση μας και καταφέραμε να βρούμε ρυθμό στην επίθεση με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει στο 33-25.
Στο 3ο δεκάλεπτο πάλι όμως η διαφορά εκτοξεύτηκε σε διψήφια διαφορά+12(47-35), τίποτα δεν άλλαξε στο τελευταίο δεκάλεπτο και έτσι ήρθε το τελικό 64-52.
Μεγάλο παιχνίδι από τον Καλαντωνέα ο οποίος ήταν "ζεστός" και πέτυχε και 5 τρίποντα!
Τα δεκάλεπτα: 19-6, 33-25, 47-35, 64-52
ΟΑ Χανίων (Φώτης Φείδας): Παπαλιονάκης 18 (1), Σκέμπι 7 (1), Βουρβαχάκης 1, Τσιλιμιγκάκης, Κοκοτσάκης 2, Βομβολάκης 8, Σεκαδάκης 11 (1), Λουκάς 1, Κατσαμάνης 5, Στυλιανάκης 4, Καμπουράκης 7
Ακαδημία Ρεθύμνου (Ζήσης Καψάλης): Σταματάκης 2, Ανωμεριανάκης, Καλαντωνέας 25 (5), Καρακεσίσογλου 2, Κωνσταντινίδης 6, Θεοδώρης, Ντάγκας 4, Γκρέκος 4, Μανετάκης 5 (1), Μπέγκο 4
![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/fwface/386449080_787625456455432_2383333548417640988_n.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1080%2C577%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=496)
![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/9timos/394486451_1430652704466930_8843616688555712570_n.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1080%2C654%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=563)
Add comment
Comments