![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/xn8uq1/img-48a60981c79d1397a1f198c12dc452da-v.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1800%2C1350%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=697)
Μια μεγάλη ανατροπή πήγαν να πετύχουν οι Έφηβοι μας κόντρα σε εκείνους του Ηροδότου αλλά δυστυχώς αυτή δεν ολοκληρώθηκε και έτσι γνωρίσαμε την ήττα με 58-53.
Το παιχνίδι από την αρχή έλεγχαν οι γηπεδούχοι οι οποίοι και πήραν ένα καλό προβάδισμα στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου (16-9), ενώ στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοσή τους και το ημίχρονο έκλεισε στο 40-25.
Το 3ο δεκάλεπτο ήταν όπως και τα προηγούμενα αλλά στο 4ο προσπαθήσαμε να γυρίσουμε και να πάρουμε τον αγώνα. Σε εκείνο το δεκάλεπτο η άμυνα μας δυνάμωσε και με ένα επιμέρους σκορ 8-21 και τον Βιγδινάκη να πετυχαίνει 9 πόντους σε εκείνο το διάστημα πήγαμε να το γυρίσουμε αλλά δυστυχώς στο τέλος έμεινε ένα αίσθημα ότι θα μπορούσαμε να πάρουμε κάτι καλύτερο.
Τα δεκάλεπτα: 16-9, 40-23, 50-32, 58-53
Ακαδημία BC ( Καίσαρης): Γεραναστάσης 4, Θεοδωρής 15(1), Βανταράκης 8, Χανιωτάκης 2, Σηφακάκης, Βιγδινάκης 11(1), Καψαλάκης 9, Σαμιωτης, Σκανδαλάκης 6
![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/6dm83e/395217598_385625770468544_3313131221923053831_n.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1080%2C705%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=606)
![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/7vnolw/398266302_3510346259203907_127888803982187372_n.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1233%2C960%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=723)
Add comment
Comments