Η μεγάλη ανατροπή δεν ολοκληρώθηκε

Μια μεγάλη ανατροπή πήγαν να πετύχουν οι Έφηβοι μας κόντρα σε εκείνους του Ηροδότου αλλά δυστυχώς αυτή δεν ολοκληρώθηκε και έτσι γνωρίσαμε την ήττα με 58-53.

Το παιχνίδι από την αρχή έλεγχαν οι γηπεδούχοι οι οποίοι και πήραν ένα καλό προβάδισμα στο τέλος του 1ου δεκαλέπτου (16-9), ενώ στη συνέχεια ανέβασαν την απόδοσή τους και το ημίχρονο έκλεισε στο 40-25.

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν όπως και τα προηγούμενα αλλά στο 4ο προσπαθήσαμε να γυρίσουμε και να πάρουμε τον αγώνα. Σε εκείνο το δεκάλεπτο η άμυνα μας δυνάμωσε και με ένα επιμέρους σκορ 8-21 και τον Βιγδινάκη να πετυχαίνει 9 πόντους σε εκείνο το διάστημα πήγαμε να το γυρίσουμε αλλά δυστυχώς στο τέλος έμεινε ένα αίσθημα ότι θα μπορούσαμε να πάρουμε κάτι καλύτερο.

Τα δεκάλεπτα: 16-9, 40-23, 50-32, 58-53

Ακαδημία BC ( Καίσαρης): Γεραναστάσης 4, Θεοδωρής 15(1), Βανταράκης 8, Χανιωτάκης 2, Σηφακάκης, Βιγδινάκης 11(1), Καψαλάκης 9, Σαμιωτης, Σκανδαλάκης 6