Λύγισαν από τις απουσίες οι έφηβοι μας

Παρά τις απουσίες αφού παραταχθήκαμε στον αγώνα με το Ηράκλειο2 με μόλις 7 παίκτες σήμερα,  τα παιδιά κατέβαλαν μεγάλη προσπάθεια  απέναντι στην εκ των πρωτοπόρων ομάδα του Ηρακλείου 2. και παρά την ήττα μας με 89-58 τα παιδιά έδειξαν χαρακτήρα σε πολλά σημεία του παιχνιδιού.

Στον αγώνα ξεκινήσαμε αρκετά σφιγμένα το παιχνίδι με την πάροδο του χρόνου και ιδιαίτερα στη δεύτερη περίοδο, όπου κάναμε το καλύτερο μας επιθετικά δεκάλεπτο , πήγαμε πίσω στο ημίχρονο με 46-32 με αρκετά καλή εμφάνιση παρόλο τα αρκετά λάθη που είχαμε κάνει.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι αντίπαλοι μπήκαν πολύ δυνατά και καθάρισαν οριστικά το παιχνίδι φτάνοντας στο τελικό αποτέλεσμα. Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά για την προσπάθεια και την εμφάνιση τους!

Τα δεκάλεπτα: 16-7, 46-32, 71-42, 89-58

Ακαδημία BC ( Καίσαρης): Γεραναστάσης 10(1), Βανταράκης 3(1), Πατενάς, Βιγδινάκης 13(1), Καψαλάκης 18(1), Λιουδάκης, Σκανδαλάκης 14