Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε στα Χανιά η Ακαδημία

Την ήττα γνώρισε πριν από λίγη ώρα η Ακαδημία μας στα Χανιά, από τα Χανιά BC με 74-63 για την 3η αγωνιστική της Εκασκ.

Η ομάδα μας ήταν κοντά στο σκορ στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου, αλλά παρόλα αυτά δεν μπορούσε να πλησιάσει.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν και εκείνο που ήταν πιο κοντά με το σκορ να είναι 19-15 στο τέλος του. Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Μπέκο πήρε "φωτιά" και σκόραρε το ένα καλάθι μετά το άλλο αλλά η διαφορά παρέμενε με το ημίχρονο να λήγει με 38-31.

Στο 3ο δεκάλεπτο η διαφορά άνοιξε με τους γηπεδούχους να πατούν το γκάζι και την ομάδα μας να κολλάει στην επίθεση και να πετυχαίνει 11 πόντους (57-42).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι με το τελικό 74-63 να αφήνει την ομάδα μας χωρίς νίκη μετά από 3 αγώνες.

Τα δεκάλεπτα: 19-15, 38-31, 57-42, 74-63

Χανιά BC (Ηλίας Κατσιάνος): Μάλαμας, Καστανάκης 14 (1), Νασίκας 5 (1), Πισλής, Καφτάνης 2, Κοντογιώργος 24 (2), Κοτσιόπουλος 6, Μπάντης, Παπαδάκης 2, Κόης 12, Ρεντινιώτης 4, Μαραθάκης 5 (1).

Ακαδημία Ρεθύμνου (Ζήσης Καψάλης): Περδίκης 1, Θεοδωρής, Καρακεσισόγλου, Πετράκης, Ντάγκας 7, Γκρέκος 3, Δάσκαλος 4, Μανετάκης 9 (3), Μπέκο 24, Κωνσταντινίδης 15 (1).