Καλή εμφάνιση και πρώτη νίκη για τους εφήβους

Την πρώτη της νίκη πέτυχε χθες η ομάδα των εφήβων μας η οποία και επικράτησε με 80-49 της ΑΣΑ Αρκαλοχωρίου.

Οι παίκτες του Θοδωρή Καίσαρη ήθελαν πολύ να πετύχουν την πρώτη τους νίκη και τα έδωσαν όλα στον χθεσινό αγώνα.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αρκετά ισορροπημένο το οποίο έκλεισε ισόπαλο με 19-19, με τους Θεοδωρή και Γεραναστάση να ηγούνται στην επίθεση.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η άμυνα μας δυνάμωσε αρκετά και στην επίθεση συνεχίσαμε με τον ίδιο ρυθμό με αποτέλεσμα να προηγηθούμε στο ημίχρονο με +8 (35-27).

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας είχαν βρει τα πατήματα μας και η διαφορά συνέχισε να ανεβαίνει με το 62-41 του 3ου δεκαλέπτου να μαρτυρά την πολύ καλή εμφάνιση των παιδιών.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με όλα τα παιδιά να διασκεδάζουν ως το τέλος με το τελικό σκορ να είναι 80-49.

Τα δεκάλεπτα: 19-19, 35-27, 62-41, 80-49