![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/4le9x0/fb_img_1699777919408.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1080%2C720%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=619)
Άλλη μια νίκη για τους παίδες μας οι οποίοι επικράτησαν του ΑΕ Πλατανιά με 78-27 σε αναμέτρηση που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Περιβολίων.
Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας πάτησε γκάζι και με δυνατή άμυνα και πολλές καλές επιλογές στην επίθεση πήρε διαφορά. Στη συνέχεια όσο περνούσε η ώρα η διαφορά μεγάλωνε συνεχώς.
Καψαλάκης με 18 πόντους και Βιγδινάκης με 17 ήταν οι πρώτοι σκόρερ με το τελικό 78-27 να αφήνει άπαντες ικανοποιημένους στο στρατόπεδο μας και να δίνει τη δυνατότητα να πάρουν χρόνο συμμετοχής όλα τα παιδιά.
Τα δεκάλεπτα: 21-7, 41-10,65-17, 78-27
Χανιωτάκης 2, Μανιατάκης 10 ,Βιγδινάκης 17(1),Παλτατσίδης, Βανταράκης 6, Δρουδάκης 2, Μπικάκης 8(2), Καψαλάκης 18, Γιαννακάκης 3, Γεραναστάσης 9(1),
Τσίκινας 2, Σαπουντζής 1
Add comment
Comments