Ηττήθηκε στον Άγιο Νικόλαο η Ακαδημία μας

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας σήμερα στον Άγιο Νικόλαο, κόντρα στην ομώνυμη ομάδα από την οποία και γνώρισε την ήττα με 73-52.

Η αποστολή ήταν δύσκολη, αφού η ομάδα του Άγιου Νικολάου ήταν μια από τις εκπλήξεις της περσινής σεζόν.

Επίσης η αποστολή πήγε με 7 παίκτες, με 6 άτομα με λεωφορείο και τον Βασίλη Μαρίνο να έρχεται κατευθείαν από το αεροδρόμιο

Στο Α' δεκάλεπτο το παιχνίδι ήταν ανταγωνιστικό με το σκορ να είναι 22-16 στο τέλος του δεκαλέπτου.

Στο Β' δεκάλεπτο η διαφορά ξεκίνησε να ανεβαίνει για τους γηπεδούχους και το σκορ σου ημίχρονο ήταν στο +16 (43-27).

Στο δεύτερο μέρος ο Άγιος Νικόλαος συνέχισε σε υψηλό τέμπο και αύξησε τη διαφορά του (62-38), ενώ στην τελευταία περίοδο δεν άλλαξε κάτι με το τελικό σκορ να είναι 73-52.

Τα δεκάλεπτα: 22-16, 43-27, 62-38, 73-52

Άγιος Νικόλαος (Μουμανιτάκης): Σταυράκης 8, Τζώρτζης 12, Μότσο 12, Σκαλαίος 6, Μήλας 13, Γιαχνάκης 6(2), Παντουβάκης 2, Γκαμπέλης 14(1), Κουναλάκης

Ακαδημία BC( Καψάλης): Ανωμεριανάκης 13(3), Θεοδωρής 2, Καρακεσισόγλου 6, Κωνσταντινίδης 11(1), Πετράκης10(2), Δάσκαλος 3, Μαρίνος 7