Με το "διπλό " επέστρεψαν οι παίδες μας από Χανιά

Με το "διπλό" επέστρεψαν οι παίδες μας από τα Χανιά όπου και επικράτησαν του Τάνος Αποκορώνου με 33-81.

Από το 1ο δεκάλεπτο οι παίκτες οι παίκτες του Θοδωρή Καίσαρη επέβαλαν τον ρυθμό του και προηγήθηκαν με 7-19.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο η άμυνα ήταν ακόμα περισσότερο πιο αποδοτική, ενώ στην επίθεση οι μικροί μας παίκτες βρήκαν ρυθμό και πέτυχαν 33 πόντους!

Το ημίχρονο έκλεισε με 12-52.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία, με όλους τους παίκτες να χρησιμοποιούνται και να ευχαριστιούνται το παιχνίδι. Τελικό σκορ 33-81.

Τα δεκάλεπτα: 7-19, 12-52, 23-68, 33-81

Ακαδημία BC ( Καίσαρης): Καψαλάκης Π. 6, Καψαλάκης Ε. 22(2), Βανταράκης 6, Τσίκνας 8, Γιοβάνοβιτς

9(2), Βιγδινάκης 8, Γεραναστάσης 11, Δρουδάκης 4, Παλτατσίδης 3, Σαπουντζής 2 , Δαφέρμος, Μπικάκης 2

Τάνος Αποκορώνου (Λιμαντσάκης): Οικονομάκης, Πολυχρονάκης, Φαφούτης Β. 1, 14, Βιολέντι 5, Δρακάκης, Φαφούτης Α 1 ., Μπολανάκης, Μασέλος 1, Μπουντάκης 2, Φουντουλάκης 9(2)