Ήττα για τους εφήβους μας στα Χανιά

Την ήττα γνώρισαν οι έφηβοι μας στα Χανιά, από τον ΟΑΧανίων με 92-49 για την 2η αγωνιστική της κατηγορίας Β' παίδων.

Ουσιαστικά το κακό πρώτο δεκάλεπτο δεν μας επέτρεψε να διεκδικήσουμε κάτι από τη συγκεκριμένη αναμέτρηση αφού το 30-5 του Α' Δεκαλέπτου δεν άφησε περιθώρια.

Στο Β' δεκάλεπτο η απόδοση των παιδιών βελτιώθηκε αισθητά, με το επιμέρους σκορ να είναι 16-23 (46-28 ημίχρονο) με τους Σκανδαλάκη και Καψαλάκη Μανόλη να βάζουν συνέχεια καλάθια. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν τυπική διαδικασία με τους γηπεδούχους να ελέγχουν τον ρυθμό και να παίρνουν τη νίκη με 92-49.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Καψαλάκης Μανώλης με 18π. Και ακολούθησαν οι Σκανδαλάκης 9π. και Χανιωτάκης 7π.

Τα δεκάλεπτα: 30-5, 46- 28, 74-33, 92-49

Ακαδημία BC( Καίσαρης): Καψαλάκης Μ. 18(2), Γιοβάνοβιτς 2, Θεοδωρής 2, Χανιωτάκης 7, Βανταράκης, Γεραναστάσης 5(1), Λιουδάκης, Καψαλάκης Π. 5(1), Σαμιώτης, Σκανδαλάκης 9, Βιγδινάκης 1, Σηφακάκης