«Λύγισε» απο τις απουσίες στη Μεσσαρά η Ακαδημία

Με αρκετές απουσίες παρουσιάστηκε στο παιχνίδι με τη Μεσσάρη η ομάδα μας και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 64-56.

Δυστυχώς αν και τα παιδιά πάλεψαν με ό,τι είχαν και δεν είχαν  και παρά το γεγονός ότι ήταν μόλις 7 παίκτες στο γήπεδο, κατάφεραν να βρίσκονται μπροστά στο σκορ στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου (43-45) στο τέλος η κούραση έκανε την εμφάνιση της και με μόλις 11 πόντους στην επίθεση δεν καταφέραμε να φύγουμε με ένα μεγάλο διπλό.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Ακαδημία είχε τον έλεγχο και με του Τερζάκη και Σειραγάκη να ηγούνται στην επίθεση έκλεισε με +3 το δεκάλεπτο (15-18) αλλά στο δεύτερο οι γηπεδούχοι βρήκαν ρυθμό στην επίθεση και ήταν εκείνοι που πήγαν με το προβάδισμα στα αποδυτήρια (32-8).

Το πολύ καλό 3ο δεκάλεπτο όπου στην επίθεση προστέθηκε και ο Δουλγεράκης δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα αφού όλα κρίθηκαν στην 4η περίοδο όπου η Μεσσαρά με καλή άμυνα μας κράτησε χαμηλά και πανηγύρισε τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 15-18, 32-28, 43-45, 64-56

ΓΑΣ Μεσσαράς ( Δαριβιανάκης): Πατεράκης 7(1), Σβυρινάκης 7(1), Αγγελιδάκης 15, Κοκκίνης, Κατσαπρακάκης 20(1), Μακράκης 2, Χαραλαμιτάκης Ι., Χαραλαμιτάκης Ν., Στεφανουδάκης 13(1)

Ακαδημία Ρ. ( Παπαδογιαννάκης): Σαρειδάκης 7, Δουλγεράκης 11(1), Τερζάκης 13 (3), Καρακεσισόγλου, Βασιλείου 3(1), Σειραγάκης 16 (2), Γιάννης 6