![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/xw2axf/332896292_890139928911022_5302093731842061951_n.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1080%2C720%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=619)
Με αρκετές απουσίες παρουσιάστηκε στο παιχνίδι με τη Μεσσάρη η ομάδα μας και αυτό είχε σαν αποτέλεσμα να γνωρίσει την ήττα με 64-56.
Δυστυχώς αν και τα παιδιά πάλεψαν με ό,τι είχαν και δεν είχαν και παρά το γεγονός ότι ήταν μόλις 7 παίκτες στο γήπεδο, κατάφεραν να βρίσκονται μπροστά στο σκορ στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου (43-45) στο τέλος η κούραση έκανε την εμφάνιση της και με μόλις 11 πόντους στην επίθεση δεν καταφέραμε να φύγουμε με ένα μεγάλο διπλό.
Στο πρώτο δεκάλεπτο η Ακαδημία είχε τον έλεγχο και με του Τερζάκη και Σειραγάκη να ηγούνται στην επίθεση έκλεισε με +3 το δεκάλεπτο (15-18) αλλά στο δεύτερο οι γηπεδούχοι βρήκαν ρυθμό στην επίθεση και ήταν εκείνοι που πήγαν με το προβάδισμα στα αποδυτήρια (32-8).
Το πολύ καλό 3ο δεκάλεπτο όπου στην επίθεση προστέθηκε και ο Δουλγεράκης δεν είχε κάποιο αποτέλεσμα αφού όλα κρίθηκαν στην 4η περίοδο όπου η Μεσσαρά με καλή άμυνα μας κράτησε χαμηλά και πανηγύρισε τη νίκη.
Τα δεκάλεπτα: 15-18, 32-28, 43-45, 64-56
ΓΑΣ Μεσσαράς ( Δαριβιανάκης): Πατεράκης 7(1), Σβυρινάκης 7(1), Αγγελιδάκης 15, Κοκκίνης, Κατσαπρακάκης 20(1), Μακράκης 2, Χαραλαμιτάκης Ι., Χαραλαμιτάκης Ν., Στεφανουδάκης 13(1)
Ακαδημία Ρ. ( Παπαδογιαννάκης): Σαρειδάκης 7, Δουλγεράκης 11(1), Τερζάκης 13 (3), Καρακεσισόγλου, Βασιλείου 3(1), Σειραγάκης 16 (2), Γιάννης 6
![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/0xsgkk/316699599_1129198371290503_5479275389061070614_n-5.webp?enable-io=true&enable=upscale&crop=1080%2C1080%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=929)
Add comment
Comments