Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν οι παίδες μας

Άλλη μια νίκη για τους παίδες μας οι οποίοι επικράτησαν με 31-87 του ΟΑΧ στα Χανιά.

Από το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας επέβαλε τον ρυθμό της, δεν δυσκολεύτηκε και προηγήθηκε με 8-24. Στο δεύτερο δεκάλεπτο συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν εξαιτίας της εξαιρετικής μας άμυνας να βρουν σκορ, ενώ αντίθετα η Ακαδημία σκόραρε εύκολα και το ημίχρονο έκλεισε στο 16-39.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε ο ίδιος ρυθμός με τους παίκτες μας να κυριαρχούν και τον Σαπουντζή να ευστοχεί με buzzer beater στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου από το κέντρο με ταμπλό.

Τελικό σκορ για την ομάδα μας ήταν 31-87 με μια εύκολη νίκη, με τους Θεοδωρή(16), Χανιωτάκη (15) και Καψαλάκη (14) να είναι πρώτοι σκόρερ.

Τα δεκάλεπτα: 8-24, 16-39, 24-64,31-87

Ακαδημία Ρ. (Καίσαρης): Γιοβάνοβιτς Μ. 3(1), Καψαλάκης 14, Δεβεράκης, Θεοδωρής 16(1), Χανιωτάκης 15, Σηφακάκης 6, Λιουδάκης Γιοβάνοβιτς Ε. 6, Βιγδινάκης 8, Γεραναστάσης 5, Σαμιώτης 7, Σαπουντζής 7(1)