Άλλη μια νίκη για τους εκπληκτικούς παίδες μας

Για ακόμα ένα παιχνίδι οι παίδες μας ήταν σοβαροί και κόντρα στον ΟΦΣΧ2 πέτυχαν μια μεγάλη νίκη με 79-18. Το ευχάριστο είναι ότι πέρα των συνηθισμένων παιδιών που τραβάνε το σκοράρισμα, δόθηκε ο χρόνος σε σχεδόν όλους τους παίκτες μας να πάρουν την ευκαιρία του και να μοιραστούν τους πόντους, κάτι που δείχνει και πόσο βάθος έχεις ο πάγκος μας. Από την αρχή οι παίκτες μας κυριάρχησαν, προηγήθηκαν με 23-9 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 48-12.

Στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίστηκε ο επιθετικός μας μονόλογος τόσο στο 3ο δεκάλεπτο, όσο και στο 4ο και το τελικό 79 - 18 άφησε άπαντες ευχαριστημένους στο στρατόπεδο μας.

Τα δεκάλεπτα: 23-9, 48-12, 63-15, 79-18

ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ρ. (Καίσαρης): Καψαλάκης 8 (1), Γιαννάκης 2, Γ., Θεοδωρής 12, Χανιωτάκης 10, Σηφακάκης Ε 2 , Λιουδάκης 4 , Γιοβάνοβιτσ 14 , Σιβαρόπουλος 2,, Βιγδινάκης 9(1), Τζωρτζινάκης 3(1), Γεραναστάσης 7(1), Σαμιώτης 6

ΟΦΣΧ 2 ( Μπότσα): Τζιβολές 5, Μουτζουράκης, Αθανασάκης 5(1), Μουχαμέται, Χαριτάκης 5, Σκιαδόπουλος 1, Μαρινάκης, Χατζηφωτίου 2