Δεν τα κατάφερε η Ακαδημία κόντρα στον Κύδων

την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ ανδρών αφού γνώρισε την ήττα με 72-54.

Ουσιαστικά απο την αρχή οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που έλεγχαν τον αγώνα αφού απο το πρώτο δεκάλεπτο πήραν μια διαφορά 8 πόντων (21-13) ενώ το ίδιο συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο με την διαφορά να αυξάνεται, εξαιτίας του κουτουλάκη που οδηγούσε την επίθεση και το ημίχρονο έκλεισε στο 40-28.

Στο 3ο δεκάλεπτο η Ακαδημία προσπάθησε να μπει ξανά στην διεκδίκηση του αγώνα αλλά χωρίς ιδιαίτερες απαντήσεις και η διαφορά εμείνε στα ίδια επίπεδα με το τελευταίο δεκάλεπτο να μην έχει κάτι να δείξει απο την ομάδα μας, αφού δεν είχαν οι παίκτες άλλες δυνάμεις για να αλλάξουν το αποτελέσμα που ήταν 72-54.

Τα δεκάλεπτα: 21-13, 40-28, 57-47,72 -54

Κύδων(Λεκάκος): Δράκος, Κουτουλάκης 27(3), Καβαλιεράτος 3(1), Κυριακίδης 5(1),Γεγιτσίδης 2, Παπαλιονάκης 2, Κουμπούρος 10(1), Μπορέτος, Μαυρεδάκης, Λουκάκης 8(1), Χατσάκης 13, Χολέβας 2

Ακαδημία Ρ. (Παπαδογιαννάκης): Καψαλάκης Δ. 10, Σειραγάκης 7(1), Καρακεσισόγλου, Βασιλείου 7, Τερζάκης, Γιάννης 15(1), Πριναράκης 7(1), Μπιρλιράκης, Μακρογιάννης, Καψαλάκης Μ 8(1).