Δεν σταματάνε πουθενά οι παίδες μας

Άλλη μια μεγάλη νίκη πέτυχαν οι παίδες μας, οι οποίοι και επικράτησαν του ΟΦΣ Χανίων εκτός έδρας με 43-65.

Για ακόμα ένα παιχνίδι οι παίκτες μας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, έλεγξαν τον ρυθμό και με ομαδικότητα πήραν το προβάδισμα στο 1ο δεκάλεπτο με 8-17. Στη συνέχεια η διαφορά άνοιξε , άρχισαν να μπαίνουν και τα τρίποντα, ενώ η άμυνα ήταν εξίσου υποδειγματική με αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με 18-39.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η Ακαδημία μας συνέχισε στον ίδιο ρυθμό, με πολύ καλό μπάσκετ που της επέτρεψε να μεγαλώσει κιαλλο την διαφορά (29-56) ενώ το τελικό αποτέλεσμα μαρτυρά την καλή μέρα που βρέθηκαν οι παίδες με το τελικό 43-65 να έρχεται με καλή εμφάνιση.

Τα δεκάλεπτα: 8-17, 18-39, 29-56, 43-65

ΟΦΣ Χανίων(Κωνσταντουδάκης): Δεσποτίδης 4, Μηλιάκης 5, Τζανιδάκης, Σκόνδρας, Αυγέρης 16, Γλυμίδακης, Σκατζουράκης, Μπολιότης 8, Πατιαλάκης 4(1), Τούβας 4, Γκέγκος 2, Αμπελικάκης

ΑΚΑΔΗΜΙΑ Ρ. (Καίσαρης): Καψαλάκης Ε. 15, Δεβεράκης Γ., Θεοδωρής Ν. 13(1), Χανιωτάκης Κ.10, Σηφακάκης Ε. , Λιουδάκης Α. , Γιοβάνοβιτσ Ε. , Σιβαρόπουλος, Βιγδινάκης Ι. 4(1), Τζωρτζινάκης Σ. 4, Γεραναστάσης Χ. 12(2) , Σαμιώτης Π. 7