Κι όμως μπορούσε τη νίκη στα Χανιά

Την ήττα για μόλις έναν πόντο γνώρισε σήμερα η ομάδα μας κόντρα στα Χανιά, απο τον ΟΑΧ με 56-55.

Καθ'όλη την διάρκεια του αγώνα ήμασταν μπροστά στο σκορ αλλά δυστυχώς στο τέλος η τύχη μας γύρισε την πλάτη με αποτέλεσμα να γνωρίσουμε την ήττα και να μην πάρουμε μια σημαντική νίκη που θα μας εδραίωνε στην τετράδα. Το πρώτο δεκάλεπτο με χαμηλό σκορ και όπλο την άμυνα ήμασταν μπροστά στο σκορ με τον Δουλγεράκη να οδηγεί επιθετικά την Ακαδημία πήραμε προβάδισμα με 6-11 στο τέλος του πρώτο δεκαλέπτου και παρόλο που οι γηπεδούχοι βρήκαν ρυθμό στην επίθεση το προβάδισμα έμεινε στα δικά μας χέρια, με το τέλος του πρώτου ημιχρόνου (20-22). Στο δεύτερο μέρος και πάλι το παιχνίδι ήταν ντέρμπι με τον Σειραγάκη να «παίρνει φωτιά» με 3 τρίποντα και το σκορ να είναι ισόπαλο με 39-39. Έτσι μπήκαμε στο τελευταίο μέρος αλλά κάτι η κούραση και η λειψανδρία που υπήρχε στην ομάδα, δεν μας επέτρεψε να πάρουμε τη νίκη, γνωρίζοντας την ήττα με 56-55.

ΟΑΧ (Φώτης Φείδας): Πνευματικάτος 2, Πρωτοπαπαδάκης 5, Κουπλάκης 9(1), Κοπίλης, Καφτάνης 4, Σεκαδάκης 8(1), Αδοντάκης 15, Κοντογιάννης 4, Λάππας 8(1), Καμπουράκης, Αναγνώστου 1

Ακαδημία Ρ. (Παπαδογιαννάκης): Ξενίδης, Καψαλάκης, Πριναράκης 6(2), Σαρειδάκης 13, Ταταράκης, Θεοδωρής, Δουλγεράκης 16, Σειραγάκης 14 (4), Γιάννης 6