![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/4ugmfq/317272459_1352924918849381_4540373324259239922_n-1.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=799%2C1379%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=463&height=799)
Μια μεγάλη νίκη πέτυχαν οι παίδες μας χθες στο κλειστό γυμναστήριο «Μελίνα Μερκούρη» κόντρα στο Ηράκλειο2 με 59-51.
Ο αγώνας ήταν ντέρμπι σε όλη την διάρκεια του με τους παίδες να κερδίζουν και στα 4 δεκάλεπτα, βγάζοντας ψυχή και πείσμα κόντρα σε έναν πολύ δυνατό αντίπαλο.
Όλα τα παιδιά ήταν εξαιρετικά και συνέβαλαν με την δυναμική τους άμυνα στην σπουδαία νίκη. Πρώτο σκορερ ήταν ο Θεοδωρής με 22 πόντους και τρία τρίποντα, ενώ και οι Καψαλάκης και Σαμιώτης ήταν απο κοντά και βοήθησαν στο σκοράρισμα.
Ακαδημία Ρ. (Καίσαρης): Καψαλάκης 16(1), Δεβεράκης,Θεοδωρής 22(3), Χανιωτάκης 5, Σηφακάκης, Τσικίνας, Λιουδάκης, Σιβαρόπουλος, Τσάκος, Βιγδινάκης, Τζωρτζινάκης 2, Σαμιώτης 14, Γιοβάνοβιτς
Τα δεκάλεπτα 20-14, 31-26, 50-45, 59-51
![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/2mghn1/img-547b57231cc88a01c8c47fe5c18ca643-v-10-1-3.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1199%2C396%2Cx1%2Cy0%2Csafe&width=929&height=307)
Add comment
Comments