Γύρισαν με το «διπλό» οι έφηβοι απο τα Χανιά

Μεγάλη νίκη πέτυχαν χθες στα Χανιά οι έφηβοι μας κόντρα στον Κύδων2 τον οποίο νίκησαν με 46-53.

Όλα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου οι παίκτες μας μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη και την πέτυχαν. Στα πρώτα τρία δεκάλεπτα όλα την ρευστά καθώς το σκορ ήταν 37-33 αλλά στην 4η περίοδο όλα άλλαξαν τόσο σε άμυνα και επίθεση.

Με δυνατή άμυνα αλλά και καλή κυκλοφορία στην επίθεση, τρέξαμε στην τελευταία περίοδο ένα 9-20 και πανηγυρίσαμε τη νίκη. Πρώτος σκορερ ήταν για τους νικητές ο Ξενίδης με 16 πόντους, ενώ ο Σκανδαλάκης είχε 15. Όλα τα παιδιά έπαιξαν και σκόραραν πόντους συμβάλοντας έτσι στη νίκη.

Κύδων2(Λουκάκης):Καδιανάκης 11(2), Πατεράκης 2, Σαψαλάκης10 (2), Φαληδέας 3, Γλαμπεδάκης, Ναισίδης, Χατζηδάκης 4, Κουκλινός 2, Λυβιάκης12 (2), Νικολακάκης, Βολωνάκης 2

Ακαδημία Ρ. (Καίσαρης):Καψαλάκης 3(1), Κατράκης 4, Θεοδωρής 7(1), Κεραμιανάκης 2, Γεραναστάσης 6, Ξενίδης 16(2), Σκανδαλάκης 15

Τα δεκάλεπτα: 15-11, 27-23, 37-33, 46-53