Καλή εμφάνιση και νίκη για τους εφήβους μας

Την ομάδα του Εργοτέλη αντιμετώπισαν σήμερα το μεσημέρι οι έφηβοι μας, οι οποίοι και επικράτησαν με 73-54.

Οι έφηβοι μας ήταν εξαιρετικοί και με ''όπλο'' τους το πρώτο καλό δεκάλεπτο κατάφεραν να πάρουν τη νίκη κόντρα σε μια σοβαρή ομάδα.

Απο την αρχή η Ακαδημία μας έδειξε τις διαθέσεις τις και προηγήθηκε με όπλο την καλή άμυνα αλλά και τον πλουραρισμό στην επίθεση με 22-3.

Στη συνέχεια μπορεί ο ρυθμός στην επίθεση να χάθηκε λίγο, όμως η προσπάθεια στην άμυνα ήταν η ίδια και έτσι το ημίχρονο έκλεισε στο 37-18.

Στην επανάληψη ο αγώνας συνεχίστηκε στον ίδιο ρυθμό η διαφορά ήταν σταθέρα σε διψήφια διαφορά και το τελικό 73-54 γέμισε με χαρά όλους τους παίκτες και το προπονητικό επιτελείο της ομάδας μας.

Ακαδημία Ρ. (Καίσαρης): Κεραμιανάκης 2, Χανιωτάκης 7(1), Σκανδαλάκης 14, Καψαλάκης13 (1), Γεραναστάσης 2, Θεοδωρής 12, Ξενίδης 12, Ταταράκης 5, Κατράκης, Μακρογιάννης, Καλογεράκης, Σαμιώτης 6

Εργοτέλης ( Κομψέλης):Mελιδωνιώτης, Σφακιανάκης, Παντουβάς 19(2), Δραμουντάκης, Μπαγιάτης 2, Χλαρουτάκης 8, Μπάρντι 3, Γεωργόπουλος 6 (2), Αποστολάκης 8 (2), Μπελιμπρασάκης 6, Κονταράκης, Μπαλιμπάι 2

Τα δεκάλεπτα:22-3, 37-18, 53-36,73-54