Νίκη για τους παίδες μας στα Χανιά

Στα Χανιά αγωνίστηκαν οι παίδες μας το Σάββατο και με μια καλή εμφάνιση που πραγματοποίησαν νίκησαν στο γήπεδο της Σούδας τον ΣΦΣΧανίων με 24-84.

Όλα τα παιδιά ήταν καταπληκτικά τόσο σε άμυνα όσο και στην επίθεση, με τον Καψαλάκη με 18π. να είναι ο πρώτος σκορερ για την ομάδα μας.

Απο το πρώτο δεκάλεπτο η ομάδα μας άνοιξε τον ρυθμό και προγήθηκε με 8-20, ενώ το ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και στην δεύτερη περίοδο εκεί που το ημίχρονο μας βρήκε μπροστά με 12-43.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός δεν έπεσε, τα παιδιά συνέχισαν να ευχαριστιούνται το παιχνίδι, με κανέναν να μην ασχολείται στο τέλος με το τελικό σκορ αλλά με τα παιδιά που τα έδωσαν όλα στο παιχνίδι.

ΣΦΣΧ (Μπότσα): : Μουχμετρι 2,Μουζουρακης Ε., Κασαπακης,Ανδριανακης,Μουζουρακης Ι.,Παναγκασιδης 2,Μπαγακης 6,Χαριτακης 4,Σκιαδοπουλος, Αθανασάκης Α. 1,Αθανασακης Τ. 5(1), Χατζηφωτιου 4(1)

Ακαδημία Ρ. (Καίσαρης): Καψαλακης 18, Βιγδινακης 5,Θεοδωρης 11,Χανιωτακης Κ. 9(1),Σηφακακης 4,Σιβαροπουλος 3,Τσακος 11(1),Γεραναστασης 10,Σαμιωτης 10,Χανιωτακης Ι. 3(1)

Δεκάλεπτα : 8-20, 12-43, 22-71, 24-84