ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΠΕΡΑΣΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΝΙΑ

Την 3η νίκη σε 4 παιχνίδια πέτυχε απόψε εκτός έδρας η ομάδα μας απέναντι στον ΟΑΧ με 49-41(23-23) μένοντας έτσι στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από τις σφιχτές άμυνες αλλά την αστοχία που είχαν και οι δύο αντίπαλοι. Το πρώτο ημίχρονο ήταν αμφίροπο με τις δύο ομαδες κοντά στο σκορ. Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα μας  με κορυφαίο τον Δουλγεράκη, κατόρθωσε να πάρει μια διαφορά 12 πόντων την οποία "μάζεψε" ο ΟΑΧ γυρίζοντας την άμυνα του σε ζώνη. Στο τέλος όμως η πολύ καλή άμυνα αλλά και η...ψυχραιμία του Τερζάκη από την γραμμή της φιλανθρωπίας, έδωσε το ροζ φύλλο στήν ομάδα μας που έφτασε στην νίκη.

Το μοναδικό μελανό σημείο του αγώνα ήταν ο τραυματισμός του Σαρειδάκη  ο οποίος θα υποβληθεί σε εξετάσεις για να εκτιμηθεί το μέγεθος της ζημιάς

Η ομάδα μας έφτασε τους 7 βαθμούς μετά από 4 αγωνιστικές στο τοπικό πρωτάθλημα.

Δεκάλεπτα : 11-10, 12-13, 09-14, 09-12

ΟΑΧ(Κατσιανος) :Πνευματικάτος Σεκαδακης 12, Σκανδάλης 2, Σκαλουμπακας, Κουτσαβδης 5(1), Βουρβαχακης 4, Δαμοπουλος 2, Ραπτης 2, Αδοντακης 10, Λιανας 4, Κοπιδης

ΑΚΑΔΗΜΙΑ(Παπαδογιαννάκης) Πριναράκης 7(1), Τζαγκαρούλης – Φουντουλάκης, Φοβάκης, Σαρειδάκης 9(1), Τερζάκης 8, Διγενής, Δουλγεράκης 14(3), Ξενίδης, Σειραγάκης 9(1), Γιάννης 2