Δεν τα κατάφερε κόντρα στο ανώτερο Ηράκλειο

Το Ηράκλειο υποδέχτηκε η ομάδα των εφήβων μας από το οποίο γνώρισε την ήττα με 52-80 στο κλειστό γυμναστήριο " Μελίνα Μερκούρη".

Από την πρώτη περίοδο οι φιλοξενούμενοι υπέβαλαν έναν γρήγορο ρυθμό στον οποίο δεν μπορούσαμε να ακολουθήσουμε και έτσι το πρώτο δεκάλεπτο έκλεισε με 17-28, ενώ το ίδιο έργο συνεχίστηκε και στο δεύτερο δεκάλεπτο το οποίο και έκλεισε με 35-54.

Στο δεύτερο μέρος οι παίκτες μας έπαιξαν καλύτερη άμυνα αλλά και πάλι η διαφορά παρέμενε σε υψηλά επίπεδα και μάλιστα αυξήθηκε σε 43-73.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και το τελικό 52-80 ήρθε δίκαια.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για την προσπάθεια τους, όπως και στην αντίπαλη ομάδα.

Τα δεκάλεπτα: 17-28, 35-54, 43-73, 52-80

Ακαδημία ( Καίσαρης): Γιοβάνοβιτς 5(1), Γεραναστάσης 8, Θεοδωρής 8(1), Βανταράκης 4, Χανιωτάκης 2, Σηφακάκης, Βιγδινάκης 6, Μπικάκης, Καψαλάκης 4, Σαμιώτης, Σκανδαλάκης 15