Συνεχίζουν τις νίκες οι έφηβοι μας

2/2 αυτό το Σαββατοκύριακο για τα αγωνιστικά μας τμήματα, μιας και μετά τους παίδες προχθές, οι έφηβοι μας επιβλήθηκαν χθες βράδυ στο Μελινα Μερκούρη των Χανίων ΒC με 63-39(24-24) για την 16η αγωνιστική, πετυχαίνοντας παράλληλα την 3η συνεχόμενη νίκη τους.

Οι παίκτες του Θοδωρή Καίσαρη μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν με 18-14 στο τέλος του δεκαλεπτου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, παρόλο που είχαμε σωστές επιλογές στην επίθεση χωρίς όμως να είμαστε εύστοχοι σε αρκετά ελεύθερα σουτ παίζοντας παράλληλα αρκετά καλή άμυνα, βρεθήκαμε ισόπαλοι 24-24 στο τέλος του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο η ομάδα μας παίζοντας πολύ ωραίο μπάσκετ , γυρνώντας εξαιρετικά την μπάλα σε πολλές περιπτώσεις και βρίσκοντας 4 συνεχόμενα τρίποντα με Καψαλακη, Θεοδωρη και Γερανασταση(2) ανεβάζοντας παράλληλα κατακόρυφα την απόδοσή μας στην άμυνα, εκτοξευσαμε την διαφορά στους 17 πόντους με τη λήξη της τρίτης περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, τα παιδιά συνέχισαν την καλή απόδοση που είχαν και μάλιστα ανέβασαν ακόμα περισσότερο τη διαφορά,βρίσκοντας έτσι την ευκαιρία ο προπονητής μας να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες, φτάνοντας έτσι στην νίκη με 63-39.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά, όπως και στον αντίπαλο μας και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια.

Τα δεκάλεπτα: 18-14, 24-24, 46-29, 64-39