Μεγάλη εμφάνιση και νίκη για τους εφήβους μας

Σε καταπληκτική μέρα βρέθηκαν οι έφηβοι μας στον σημερινό αγώνα κόντρα στην ΟΑΣΗ, και πανηγύρισαν τη νίκη με το εντυπωσιακό 26-68.

Ουσιαστικά από το πρώτο δεκάλεπτο μπήκαν γερά οι βάσεις για τη νίκη, με τους παίκτες μας να παίρνουν διψήφια διαφορά (6-18) ενώ το ημίχρονο έκλεισε με 12-34.
Το δεύτερο ημίχρονο είχε διαδικαστικό χαρακτήρα με τους παίκτες μας να το διασκεδάζουν και να απολαμβάνουν κάθε λεπτό της αναμέτρησης με το τελικό 26-68 να μαρτυρά και ολοκληρωτική μας εμφάνιση.
Όλοι μας οι παίκτες σκόραραν, ενώ πρώτος σκόρερ ήταν ο Βιγδινάκης με 16 πόντους.

Η μεγάλη έκπληξη της αναμέτρησης  ήταν ο μικρός Γιάννης Χανιωτάκης, ο οποίος αγωνίζεται στο τμήμα των Παμπαίδων μας και σήμερα αγωνίστηκε με το εφηβικό τμήμα, πετυχαίνοντας μάλιστα τους πρώτους του πόντους. Είμαστε σίγουροι ότι θα υπάρξει και συνέχεια και θα έρθουν ακόμα περισσότεροι πόντοι με την ομάδα μας!

Τα δεκάλεπτα 6-18, 12-34, 16-51, 26-68