Με το αριστερό ξεκίνησε η Ακαδημία το 2024

Την ήττα με 44-70 γνώρισε η ομάδα μας στο κλειστό γυμναστήριο " Μελίνα Μερκούρη" από τον Κύδων για την 10η αγωνιστική της Εκασκ ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι από την αρχή μπήκαν πιο δυναμικά στο παιχνίδι και πήραν διψήφιο προβάδισμα με 6-16 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ και στο δεύτερο συνέχισαν με τον ίδιο ρυθμό, κλείνοντας το ημίχρονο με +20(19-39).

Στην επανάληψη η ομάδα μας προσπάθησε να κυκλοφορήσει καλύτερα τη μπάλα στην επίθεση αλλά και πάλι η διαφορά δεν κατέβηκε με το τρίτο δεκάλεπτο να τελειώνει με 34-52. Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν και διαδικαστικού χαρακτήρα με το τελικό 44-70 να έρχεται δίκαια.

Τα δεκάλεπτα: 6-16, 19-39, 34-52, 44-70

Ακαδημία ( Ζήσης Καψάλης): Ανωμεριανάκης 3(1), Περδίκης 3, Μαρίνος 6, Μπέκος 3, Κωνσταντινίδης 6, Γκρέκος 6, Μανετάκης, Καψαλάκης Π., Γεραναστάσης 3, Δάσκαλος 7, Καρακεσισόγλου Ντάγκας 7

Κύδων ( Κωνσταντουδάκης): Κουτουλάκης 12(2), Κικίδας 8(2), Σκανδάλης 4, Καβαλιεράτος 2, Χολέβας 7(1), Μαυρεδάκης, Καράκος 4, κουτσαντωνάκης 13(1), Λουκάκης 20(1)