Άλλο ένα "διπλό" για τους παίδες μας

Με άλλη μια εκτός έδρας νίκη επέστρεψαν οι παίδες μας οι οποίοι και επικράτησαν του ΟΦΣΧ στ γήπεδο Κλαδισου με 50-53.

Η Ακαδημία ξεκίνησε πολύ νωχελικα το παιχνίδι μένοντας πίσω με 8 πόντους στο 1ο δεκάλεπτο (18-10), αλλά στη δεύτερη περίοδο μπορεί να σφίξαμε πολύ την άμυνα αλλά τα πολλά εύκολα χαμένα layup μας, περιόρισαν τη διαφορά μόνο μέχρι τους τρεις πόντους στο πρώτο ημίχρονο(23-20).

Στο τρίτο δεκάλεπτο πηγαίναμε πόντο πόντο και ξεφύγαμε στις αρχές του τελευταίου δεκαλεπτου μέχρι και 8 πόντους κρατώντας δύσκολα τη νίκη μιας και η διαφορά με τη λήξη μειώθηκε στους τρεις.

Τα δεκάλεπτα: 18-10, 23-20, 37-37, 50-53

ΟΦΣΧ(Λουκάκης):Μουχαμεται 3(1),Μπροκαλάκης 3(1),Πατιαλιάκας 15,Χουρδάκης,Γαλανάκης 16(3),Σκιαδόπουλος 1,Φαληδέας 3,Καλύβας 2,Χαριτάκης 7

Ακαδημία (Καίσαρης): Μανιατάκης 3,Βιγδινάκης 8,Παλτατσίδης,Βανταρακης 5,Δρουδάκης,Μπικάκης 8,Καψαλάκης 21,Δαφέρμος,Γεραναστάσης 8,Τσίκινας, Καρουζάκης, Σαπουντζής