![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/84kjll/387549632_1760417237753538_7489439800272895092_n1.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=720%2C1002%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=574&height=799)
Την ήττα γνώρισαν σήμερα στο κλειστό « Μελίνα Μερκούρη» οι έφηβοι μας, οι οποίοι έχασαν απο τους εφήβους της Άσκησης με 64-71 για το πρωτάθλημα Εφήβων Β'κατηγορία.
Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας είχε το προβάδισμα σε όλο το μέρο τους και κατάφερε να κλείσει το ημίχρονο μπροστά στο σκορ με 36-26 με τον Καψαλάκη Μανώλη να σημειώνει 9 πόντους στο δεύτερο δεκάλεπτο.
Στο 3ο δεκάλεπτο η επίθεση κόλλησε και οι αντίπαλοι βρήκαν την ευκαιρία και πέρασαν μπροστά, έχοντας τον Παπαηλιάκη σε εξαιρετική μέρα.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο τα πάντα ήταν ρευστά αλλά στο τέλος κάτι η κούραση και η απειρία στοίχησαν την πρώτη μας νίκη αλλά η εμφάνιση γεμίζει ελπίδες για το μέλλον.
Πρώτοι σκορερ για την ομάδα μας ήταν: Καψαλάκης Μ. 16 πόντους, Καψαλάκης Παναγιώτης 12 και Χανιωτάκης 12.
Τα δεκάλεπτα: 14-11, 36-26, 47-50, 64-71
Ακαδημία BC( Καίσαρης):Καψαλάκης Μ. 16(1), Γιοβάνοβιτς 4, Θεοδωρής 6, Χανιωτάκης 12, Βανταράκης 5(1), Καβούνης, Βιγδινάκης 2, Καψαλάκης Π. 12, Σηφακακης, Σκανδαλακης 7
Άσκηση ( Σταματάκης): Παπαηλιάκης 41(3), Βουλικός 7, Φίσκας, Μαρεδάκης, Βιτωράκης 9(3),Μανουσάκης, Ρίσκας 9(1), Βρέντζος 2, Αποστολάκης, Σκαρβελάκης, Ορφανουδάκης,Τσιλμής 3(1)
Add comment
Comments