Ήττα για την Ακαδημία απο την Πεδιάδα

Την ήττα γνώρισε πριν απο λίγο η ομάδα μας στο κλειστο της Χερσονήσου απο την Πεδιάδα με 70-61 στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής τους πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ Ανδρών.

Η αναμέτρηση ήταν ουσιαστικά χωρίς βαθμολογικό ενδιαφέρον για την ομάδα μας με αποτέλεσμα ο coach Παπαδογιαννάκης να δώσει χρόνο συμμετοχής σε πολλά νεαρά παιδιά με σκοπό να κερδίσουν εμπειρίες.

Έτσι λοιπόν έγινε με την Ακαδημία να παραμένει πιστή στο πλάνο της για την ενσωμάτηση νεαρών παικτών που προέρχονται απο τα τμήματα υποδομής μας.

Στον αγώνα και οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ καθόλη την διάρκεια του αγώνα αλλά η ευστοχία των παικτών των γηπεδούχων απο το τρίποντο και ειδικά του Πλύτση ήταν το στοιχείο που στέρησε απο τις ''κουκουβάγιες'' τη νίκη.

Το ημίχρονο έκλεισε με προβάδισμα +5 για τους γηπεδούχους (35-30) και στην 3η περίοδο κατάφεραν να το αυξήσουν και να πάνε με 54-45 στο τελευταίο και κρίσιμο δεκάλεπτο.

Ο Δουλγεράκης που ήταν ο πρώτος σκορερ (18π.) μαζί με τους Γιάννη (14π.) και Σειραγάκη(12π.) προσπάθησαν σε ολο τον αγώνα να φέρουν τη νικη και ήταν αυτοί που σκόραραν και στην 4η περίοδο αλλά δυστυχώς η προσπάθεια τους δεν ήταν αρκετή.

Tα δεκάλεπτα: 18-17, 35-30, 54-45, 70-61

ΠΕΔΙΑΔΑ (Κομίλης):Βλάχος 24(1), Ανυφαντάκης, Κρητικάκης Κ.1, Ρούτσι 12(1), Τερζάκης Ε.2, Φουκάκης, Φωτάκης 6, Τσαφαντάκης 8(1), Βεργέτης, Παπαδάκης, Πλύτσης 17(5)

Ακαδημία Ρ. (Παπαδογιαννάκης):Καψαλάκης Δ. 1,Καψαλάκης Μ.,Σειραγάκης 12, Γεραναστάσης2, Σαμιώτης, Πριναράκης, Δουλγεράκης 18(1), Σαρειδάκης 5(1), Γιάννης 14, Θεοδωρής 6, Μπιρλιράκης 3(1), Χανιωτάκης