Δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ηρόδοτο

Την ήττα γνώρισε η ομάδα μας σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο "Μελίνα Μερκούρη" για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚ ανδρών.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν ανώτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα με την Ακαδημία να είναι μέσα στο παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο όπου και έκλεισε στο -8 (15-23) με τη συνέχεια να μην είναι καλή και την διαφορά να ανεβαίνει στο δεύτερο δεκάλεπτο και το ημίχρονο να κλείνει με 26-47.

Το δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες μας προσπάθησαν να βγάλουν μια αντίδραση αλλά οι φιλοξενούμενοι έβρισκαν τις λύσεις στην επίθεση και η διαφορά πήγε με -15 (46-61).

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με το τελικό 55-84 να αποτυπώνει την εικόνα του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 15-23, 26-47, 46-61, 55-84

Ακαδημία Ρ. ( Παπαδογιαννάκης): Καψαλάκης Δ.3(1), Καψαλακης Μ.,Σειραγάκης 4, Τερζάκης, Καρακεσισόγλου,Γεραναστάσης, Σαμιώτης, Πριναράκης 11(1), Δουλγεράκης 23(2), Σαρειδάκης 11, Γιάννης 2, Θεοδωρής Ηρόδοτος (Μαυρόπουλος): λαγουδάκης 8, Περαντωνάκης, Υφαντόπουλος, Λέφης 27(5) Ξενάκης 18(2), Μανασσάκης 2 Λυβιάκης 6, Μπαμπιολάκης 2, Αντιφυλλιώτης 6(2) Ευθυμίου 13, Γκέκα, Αλετράς 2