Ήττα για τους παίδες μας κόντρα στον ΟΦΗ

Την ήττα γνώρισαν χθες οι παίδες μας στον αγώνα με τον ΟΦΗ2 στο ΒΑΚ με 50-46 για το πρωτάθλημα των παίδων.

Η αλήθεια είναι ότι η ομάδα μας αντιμετώπισε πολλά προβλήματα και πήγε να αγωνιστεί με πολλές απουσίες κόντρα σε μια καλή ομάδα οι παίκτες του Θοδωρή Καίσαρη πάλεψαν μέχρι το τέλος για τη νίκη.

Στο πρώτο δεκάλεπτο προηγηθήκαμε με 11-13 ενώ το ημίχρονο μας βρήκε πίσω στο σκορ με 28-24. Όλα ήταν ρευστά και αυτό δεν άλλαξε και στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου όπου βρισκόμασταν με ένα καλάθι πίσω, 38-36. Έτσι όλα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο όπου στις λεπτομέρειες χάσαμε το παιχνίδι.

Όλα τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό για τη νίκη.

ΟΦΗ2 (Πετεινός):Δάνδαλης 9, Καφούσης, Παπαδάτος 2, Πατεράκης 7(2), Πανέρας 8, Γκιουργκάτζε 2, Σβυρινάκης 7(1), Πετεινός 3, Μακριδάκης 2, Μιχελιδάκης 6, Σταυρακάκης, Χωματάς 2

Ακαδημία Ρ.( Καίσαρης): Καψαλάκης 6(1), Δεβεράκης 2,Θεοδωρής 27(4), Χανιωτάκης 6(1), Σηφακάκης Λιουδάκης, Σιβαρόπουλος, Βιγδινάκης, Σαμιώτης 5, Γιοβάνοβιτς

Τα δεκάλεπτα: 11-13, 28-24, 38-36, 50-46