Με καλό μπάσκετ νίκησαν οι παίδες μας

Σε μεγάλα κέφια βρέθηκε σήμερα το τμήμα παίδων της Ακαδημίας μας αφού κέρδισε εύκολα τον ΟΦΣ Χανίων με 64-35. Όλα τα παιδιά βρέθηκαν σε καλή μέρα, με τον Θεοδωρή να είναι πρώτος σκορερ με 19 πόντους και τον Σαμιώτη να ακολουθεί με 18. Απο το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε η διαφορά ποιότητας αφού με πολύ καλή άμυνα αλλά και καλή δημιουργία στην επίθεση, πήραμε διαφορά +16 (22-6). Στη δεύτερη περίοδο το ματς ήταν πιο κλειστό αλλά και πάλι η ομάδα μας έλεγχε πλήρων τον ρυθμό με αποτέλεσμα το ημίχρονο να μας βρει στο 35-17. Έχοντας εξασφαλίσει ουσιαστικά τη νίκη η Ακαδημία συνέχισε στο ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο μέρος, κράτησε και στα δύο δεκάλεπτα την διαφορά σε υψηλά επίπεδα και στο τέλος το τελικό 64-35, αφήνει άπαντες ικανοποιημένου στο στρατόπεδο μας. Ακαδημία Ρ. (Καίσαρης): Καψαλάκης 9(1), Δεβεράκης 2, Θεοδωρής 19(1), Χανιωτάκης, Σηφακάκης, Λιουδάκης 2, Σιβαρόπουλος 3, Τζωρτζινάκης 2, Γεραναστάσης 9(1), Σαμιώτης 18 ΟΦΣ Χανίων ( Μπότσα): Παταλιάκας 3 (1), Σκόδρας, Μηλιάκης 11(2), Γκέκος, Αυγέρης, Τούβας, Δεσποτίδης, Τζανιδάκης, Μπατάκης, Μαλαστίνας 17, Μποττότης 4(1) Τα δεκάλεπτα: 22-6, 35-17, 45-29, 64-35