«Λύγισε» από τον Κύδων η Ακαδημία μας

Την ομάδα του Κύδων αντιμετώπισαν οι έφηβοι μας που παρά την καλή τους εμφάνιση, γνώρισαν την ήττα με 48-56.
Καθόλη την διάρκεια του αγώνα οι δύο ομάδες συμβάδιζαν μαζί στο σκορ, κάτι που αποτυπώνεται και στα δεκάλεπτα του αγώνα, αφού καμία ομάδα δεν κατάφερε να προηγηθεί με διαφορά του ενός πόντου.

Μάλιστα στο ημίχρονο είχαμε το προβάδισμα με 31-30. Τα πάντα κρίθηκαν στην τελευταία περίοδο όπου εκεί ένα κακό επιθετικό δεκάλεπτο ήταν ικανό να μας στερήσει την νίκη. Παρόλα αυτά τα παιδιά έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και με τις εμφανίσεις του συνεχίζουν να αφήνουν ελπίδες για το μέλλον.

Ακαδημία Ρ. (Καίσαρης): Κεραμιανάκης, Χανιωτάκης 2, Σκανδαλάκης 4, Καψαλάκης 11(1), Γεραναστάσης, Θεοδωρής 4, Ξενίδης 16(3), Ταταράκης 4, Κατράκης 7, Μακρογιάννης, Καλογεράκης, Σαμιώτης
Τα δεκάλεπτα: 19-20, 31-30, 41-41, 48-56