ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕ Η ΑΚΑΔΗΜΙΑ

Ήττα που μας απομακρύνει από τον στόχο της 4αδας, υπέστη χθες βράδυ η ομάδας μας στο Μελίνα Μερκούρη από την ομάδα του Δειλινου με 46-66(27-30ημ.) για την 13η και προτελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος ΕΚΑΣΚ

Το παιχνίδι ξεκίνησε πηγαίνοντας πόντο πόντο σχεδόν μέχρι τα μέσα της δεύτερης περιόδου οπου οι φιλοξενούμενοι άρχισαν σιγά σιγά να χτίζουν μικρές διαφορές και τελικά να πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο προηγούμενοι με 30-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, το Δειλινό συνέχισε να διευρύνει την διαφορά φτάνοντας στο τέλος του στο 47-36.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο, παρόλο που αναμέναμε την αντεπίθεση της ομάδας μας, αυτή δεν ήρθε ποτέ, αντιθέτως οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν με το ποδι πατημένο στο γκαζι εκμεταλλευομενοι τόσο την ευστοχία τους από τα 6,75 όσο και τα λάθη και την αστοχία μας, αφού μείναμε περίπου 8 λεπτά χωρίς καλάθι, φτάνοντας εν τέλει σε μια εύκολη επικράτηση, εδραιωνοντας ετσι την θέση τους (2η) στο βαθμολογικό πίνακα.

Δεκάλεπτα : 17-18, 10-12, 09-18, 10-18

ΑΚΑΔΗΜΙΑ(Παπαδογιαννακης) : Κυδωνακης, Σαρβανιδης, Γιάννης 13, Σαρειδάκης 13, Σειραγάκης 6(1), Δουλγεράκης 10(2), Τερζάκης 2, Μπιρλιρακης 2, Μακρογιαννης, Καρακεσισογλου

ΔΕΙΛΙΝΟ(Χαραλαμπακης) :Παχιαδακης 1, Χλιαρας 14(2), Κυριτσης 14(3), Γρυλλης 8(2), Εκιζογλου 18(2), Μητκουσης 1, Αμπαδιωτακης 8, Καράβιωτης 2, Μανδυλακης