ΕΛΥΣΕ ΣΩΣΤΑ...ΤΗΝ ΑΣΚΗΣΗ

Πήραν το ροζ φύλλο αγώνα οι "πορτοκαλί" επικρατώντας της Άσκησης με 74 - 43 και τώρα στρέφουν το βλέμα τους στην επόμενη αγωνιστική όπου ακολουθεί το τοπικό ντέρμπι.

Η ομάδα των Παπαδογιαννάκη - Κατσουλάκη ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και δείχνοντας σοβαρότητα τελείωσε την πρώτη περίοδο με 17-9. Στην δεύτερη περίοδο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν και βρήκαν σκορ από το τρίποντο αλλά έχασαν αρκετά ριμπάουντ δίνοντας έτσι την ευκαιρία στους "πορτοκαλί" να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο στο +12 (36-24). Στην τρίτη περίοδο το παιχνίδι συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο κλείνοντας στο +14 (49-35). Στην τελευταία περίοδο οι "κουκουβάγιες" πάτησαν το γκάζι. Ο coach άνοιξε το rotation και χρησιμοποίησε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεσή του. Ιδιάιτερη αναφορά πρέπει να γίνει στον "μικρό" Παναγιώτη Μακρογιάννη (παίζει στην ομάδα του παιδικού) ο οποίος όχι μόνο πήρε χρόνο συμμετοχής, αλλά και σκόραρε 6 πόντους εκ των οποίων ένα τρίποντο, το οποίο και πανυγηρίστηκε δεόντως από τους φιλάθλους.

ΑΚΑΔΗΜΙΑ - ΑΣΚΗΣΗ 74-43

Δεκάλεπτα: 17-9, 18-15, 13-11, 25-8

ΑΚΑΔΗΜΙΑ (Παπαδογιαννάκης - Κατσουλάκης): Μπιρλιράκης, Σαρβανίδης 2, Φοβάκης 7 (2), Σαρειδάκης 9 (2), Τερζάκης 10 (1), Δουλγεράκης 9 (2), Μακρογιάννης 6 (1), Πριναράκης 17 (5), Σειραγάκης 4, Γιάννης 4, Σκανδάλης 6 (1), Καρακεσισογλου

ΑΣΚΗΣΗ (Πετεινός) Καλυβιώτης 7, Τσιλογεώργης, Μυλωνάς, Γέμελας, Ρούτζι 10, Σπουνιάς 3(1), Αντωνόπουλος 4, Γεωργιάδης 8(1), Πλύτσης 6(2), Δρουμπάδης1, Καφετζιδάκης 4.