Πήγαν για την ανατροπή αλλά δεν την πέτυχαν οι Έφηβοι

Την ήττα γνώρισαν σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο " Μελίνα Μερκούρη" οι Έφηβοι μας οι οποίοι αν και πάλεψαν στο δεύτερο ημίχρονο έχασαν με 55-62 από την Πεδιάδα.

Οι φιλοξενούμενοι πανηγύρισαν την εκτός έδρας νίκη, εξαιτίας του πολύ καλού πρώτου ημιχρόνου που πραγματοποίησαν. Σε εκείνο το σημείο έτρεξαν πολύ στην επίθεση με γρήγορο ρυθμό και έκλεισαν το Α Δεκάλεπτο (10-21) με διψήφια διαφορά, ενώ και στο δεύτερο δεκάλεπτο ήταν το ίδιο αποτελεσματικοί και έτσι το ημίχρονο έκλεισε με 24-41. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες μας μπήκαν πιο δυνατά και παίρνοντας ενέργεια από την άμυνα μας και έτσι η διαφορά πήγε στους 10 πόντους (41-51). Στο τελευταίο δεκάλεπτο αν και το παλέψαμε δεν καταφέραμε να πάρουμε περισσότερα από το παιχνίδι και το 55-62 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Πρώτος σκόρερ ήταν ο Θεοδωρής με 15 πόντους ενώ ακολούθησαν οι Καψαλάκης14 και Γεραναστάσης 12 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 10-21,24-41, 41-51, 55- 62

Ακαδημία BC ( Καίσαρης): Γεραναστάσης 12(1), Θεοδωρής 15, Χανιωτάκης 6(1), Βανταράκης, Σηφακάκης, Βιγδινάκης, Μπικάκης, Καψαλάκης 14, Σαμιώτης 2, Σκανδαλάκης 6