Έμειναν από δυνάμεις στο δεύτερο ημίχρονο και έχασαν οι έφηβοι μας

Πλήρωσαν τα λάθη του δευτέρου ημιχρόνου και έχασαν οι έφηβοι μας

Αν και θα μπορούσαν να κερδίσουν μέσα στα Χανιά τον Κύδων2, η εφηβική μας ομάδα έχασε εν τέλει με 68-56, πληρώνοντας το δεύτερο ημίχρονο της.

Συγκεκριμένα σε όλο το πρώτο μέρος ο αγώνας ήταν ισορροπημένος αφού προηγήθηκε στο τέλος του με 27-30, με τους Καψαλάκη και Σκανδαλάκη να ηγούνται στο σκοράρισμα.

Στο 3ο δεκάλεπτο χάσαμε το προβάδισμα μας με 2 πόντους (47-45) αφού βρήκαν σκοράρισμα και όλα κρίθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο.

Εκεί δυστυχώς οι παίκτες μας έμειναν από δυνάμεις με αποτέλεσμα να γίνει ένα σερί (22-11) και να χάσουμε τον αγώνα.

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά όπως και στην αντίπαλη ομάδα για τη νίκη της.

Τα δεκάλεπτα: 13-13, 27-30, 46-45, 68-56

Ακαδημία BC( Καίσαρης): Γιοβάνοβιτς 11(1), Γεραναστάσης 3, Δεβεράκης, Θεοδωρής 4, Βανταράκης 6(1), Σηφακάκης 2, Βιγδινάκης 2, Καψαλάκης 11, Σαμιώτης 8, Σκανδαλάκης 9