![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/obphz0/img-39beb4701fc6b9630408227cf6622a49-v.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1800%2C1350%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=697)
Δεν τα κατάφεραν οι έφηβοι μας κόντρα σε εκείνους του Αγίου Νικολάου αφού γνώρισαν την ήττα με 47-57 στο κλειστό γυμναστήριο Περιβολίων.
Στο πρώτο δεκάλεπτο καταφέραμε και κρατήσαμε χαμηλά σε παραγωγικότητα τους φιλοξενούμενους που πέτυχαν 15 πόντους αλλά ταυτόχρονα η επίθεση μας ήταν εξίσου σε χαμηλά επίπεδα με αποτέλεσμα το δεκάλεπτο να λήξει με 9-15.
Από το 2ο δεκάλεπτο και μετά οι παίκτες του Αγίου Νικολάου πάτησαν το γκάζι και δεν καταφέραμε να μπούμε ξανά στο παιχνίδι, αφού το 24-39 του ημιχρόνου έγινε στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου 33-53.
Παρόλα αυτά οι παίκτες του Θοδωρή Καίσαρη δεν παράτησαν τον αγώνα και στο τέλος κατάφεραν να ρίξουν τη διαφορά στο τελικό 47-57.
Τα δεκάλεπτα: 9-15, 24- 39, 33-53, 47- 57
Ακαδημία(Καίσαρης):
Γιοβάνοβιτς,Γεραναστασης 12(2), Λιουδάκης, Χανιωτάκης 14(1),Βανταράκης, Σηφακάκης, Καβούνης, Βιγδινάκης, Καψαλάκης 8(1), Πατενάς, Σαμιώτης, Σκανδαλάκης 13
Άγιος Νικόλαος(Μουλιανιτάκης):
Μουλιανιτάκης 17(3), Τζώρτζης 14, Σταμπουλής 4, Κεφαλούκος, Νεραντζούλης, Σκουλικάρης, Σηφάκης 2, Γιαχνάκης 16(1),Τσαρούχας, Λουκάκης 4
![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/6dm83e/395217598_385625770468544_3313131221923053831_n.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1080%2C705%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=606)
![](https://primary.jwwb.nl/public/w/i/q/temp-qpzylbcpcathcntyavqs/7vnolw/398266302_3510346259203907_127888803982187372_n.jpg?enable-io=true&enable=upscale&crop=1233%2C960%2Cx0%2Cy0%2Csafe&width=929&height=723)
Add comment
Comments