Δεν τα κατάφεραν κόντρα στον Αγ. Νικόλαο οι έφηβοι μας

Δεν τα κατάφεραν οι έφηβοι μας κόντρα σε εκείνους του Αγίου Νικολάου αφού γνώρισαν την ήττα με 47-57 στο κλειστό γυμναστήριο Περιβολίων.

Στο πρώτο δεκάλεπτο καταφέραμε και κρατήσαμε χαμηλά σε παραγωγικότητα τους φιλοξενούμενους που πέτυχαν 15 πόντους αλλά ταυτόχρονα η επίθεση μας ήταν εξίσου σε χαμηλά επίπεδα με αποτέλεσμα το δεκάλεπτο να λήξει με 9-15.

Από το 2ο δεκάλεπτο και μετά οι παίκτες του Αγίου Νικολάου πάτησαν το γκάζι και δεν καταφέραμε να μπούμε ξανά στο παιχνίδι, αφού το 24-39 του ημιχρόνου έγινε στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου 33-53.

Παρόλα αυτά οι παίκτες του Θοδωρή Καίσαρη δεν παράτησαν τον αγώνα και στο τέλος κατάφεραν να ρίξουν τη διαφορά στο τελικό 47-57.

Τα δεκάλεπτα: 9-15, 24- 39, 33-53, 47- 57