Πλήρωσαν το κακό πρώτο ημίχρονο οι Έφηβοι μας

Αν και έκαναν μια γενναία προσπάθεια ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο όπου κατάφεραν στο τέλος του 3ου δεκαλέπτου να μειώσουν στο καλάθι, δεν τα κατάφεραν κόντρα στον Ηρόδοτο 2 όπου και γνώρισαν την ήττα με 47-54.

Ουσιαστικά σε όλο το πρώτο ημίχρονο κυνηγούσαμε στο σκορ αφού η επίθεση μας παρέμενε σε χαμηλά επίπεδα αν και στην άμυνα βγάζαμε ενέργεια.

Ένα εκπληκτικό 3ο δεκάλεπτο όπου και τρέξαμε ένα σερί 22-10 μας έδωσε τη δυνατότητα να μειώσουμε στο καλάθι με έναν εξαιρετικό Καψαλάκη ο οποίος σημείωσε 11 πόντους σε εκείνο το διάστημα.

Δυστυχώς στο τελευταίο δεκάλεπτο κάποιες λεπτομέρειες μας στέρησαν τη νίκη αλλά όλα τα παιδιά στο τέλος πήραν ένα μεγάλο μπράβο.

Τα δεκάλεπτα: 5-12, 13-27, 35-37, 47- 54