ΤΗΝ...ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕ ΤΟ ΑΡΚΑΛΟΧΩΡΙ

Την 2η ήττα της σε 8 αγώνες γνώρισε πριν λίγο η ομάδα μας στο Αρκαλοχωρι με 61-47(26-26) από την τοπική Αναγέννηση, ένα αποτέλεσμα που μας γκρεμίζει από την κορυφή της βαθμολογίας αλλά με την ομάδα μας να παραμένει εντός των φετινών στόχων της.

Ο αγώνας ξεκίνησε με την ομάδα του coach Papi να μπαίνει στο γήπεδο με κεκτημένη ταχύτητα, έχοντας πολύ καλή ψυχολογία από την μέχρι τώρα πορεία της και με ηγέτες τους συνήθεις υπόπτους Δουλγεράκη και Σειραγάκη προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 18-13.

Στο 2ο δεκάλεπτο, η πολύ δυνατή άμυνα των γηπεδούχων μας αποσυντονισε, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να πάνε ισόπαλες στο ημίχρονο με 26-26.

Το 3ο δεκάλεπτο ήταν και αυτό που καθόρισε στην ουσία το παιχνίδι, μιας και η Αναγέννηση με αιχμές τους Αποστολίδη και Σπυριδακη έχτισε μια διαφορά 10-12 πόντων, την οποία διατήρησε και στην τελική ευθεία του αγώνα, φτάνοντας στην τελική επικράτηση με 61-47.

Αξιζει να σημειωθεί ότι ο coach της ομάδας μας αποβλήθηκε 35" πριν το τέλος για διαμαρτυρία στην γραμματεία.

Δεκάλεπτα : 13-18, 13-08, 21-09, 14-12

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ(Δραγατζης):Μορφιαδακης 3(1), Κριθινακης 9, Μαυρίκος, Σαντια 7, Κολοκοτρώνης, Χαρωνιτης 3(1) Αλετρας 4, Καμπιτακης, Κουαρετακης 7, Σπυριδακης 13, Αποστολίδης 15(1), ΓκουρμιχαληςΑΚΑΔΗΜΙΑ(Παπαδογιαννάκης):Φοβάκης, Κυδωνακης, Τερζάκης, Σαρειδάκης 8, Σειραγάκης 13(1), Πριναράκης 3, Δουλγεράκης 16, Παπαδακης 3(1), Γιάννης 2,Τζαγκαρουλης 2